Rafael Nadal vs. Roger Federer

Rafael Nadal i Roger Federer mają jedną z największych rywalizacji w historii tenisa. Podczas gdy Federer jest powszechnie uważany - nawet przez Nadala - za najlepszego tenisistę w historii, rekord Nadala przeciwko Federerowi wynosi 18-10 na korzyść Nadala.

Wysokość 1,85 m (6 stóp 1 cal) 185 cm
Waga 188 funtów (85 kg) 188 funtów (85 kg)
Gra Leworęczny (oburęczny backhand) Praworęczny (jednoręczny backhand)
Nagrody pieniężne w karierze 50 milionów USD (od lipca 2012 r.) 73 mln USD (według stanu na lipiec 2012 r.)
Najwyższy ranking (single) Nr 1 (18 sierpnia 2008 r.) 1
Rekord kariery (single) 699–135 (83,8%) 853–192
Tytuły kariery (single) 64 75
Won Wimbledon (single) 2008, 2010 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012
Zwycięstwo w French Open (single) 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2014 2009
Tytuły kariery (podwójne) 8 8
Zwycięstwo w US Open (single) 2010, 2013 2004, 2005, 2006, 2007, 2008
Styl gry Silny oburęczny backhand, dobrze zagięte uderzenia górnego obrotu, szybka mobilność na boisku, preferowana gra z głębokiego boiska Wszechstronny, agresywny gracz na każdym boisku, potężny serw, forehand i dobre salwy. Łaskawy pod presją; nie obolały przegrany.
Zwycięstwo w Australian Open (single) 2009 2004, 2006, 2007, 2010
Zwrócił Pro 2001 1998
Olimpijskie Złote Medale (single) 2008 Nigdy
Najwyższy ranking (gra podwójna) 26 24
Finały ATP World Tour Nigdy nie wygrałem. Finalista w 2010 roku, kiedy został pokonany przez Federera, a 2013, kiedy został pokonany przez Djokovica. 2003, 2004, 2006, 2007, 2010, 2011
Kariera zawodowa (gra podwójna) 103–60 119–78